Pożar w szpitalu w Katowicach

14 listopada po godzinie 12:00 do SKKM w Katowicach wpłynęło zgłoszenie o pożarze w szpitalu przy ul. Medyków 14.  (Uniwersyteckie Centrum Kliniczne).

Na miejsce zostały zadysponowane w pierwszym rzucie zastępy JRG 1, 2 oraz 3 z Katowic, grupa operacyjna KW PSP Katowice, Oficer Operacyjny Miasta Katowic, dodatkowo JRG Ruda Śląska, ZRM, Zespół Lotniczego Pogotowia Ratunkowego (Ratownik 4), Pogotowie Gazowe i Energetyczne, Inspektor Nadzoru Budowlanego, patrole Policji.

Przed przyjazdem służb ewakuowanych zostało 20 pacjentów oraz 10 osób z personelu medycznego, z którego cztery z nich podtruły się dymem.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia oraz dokonaniu rozpoznania  okazało się, że zagrożeniem objęte jest pomieszczenie znajdujące się na 7 piętrze.

Działania straży pożarnej w pierwszym rzucie polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu prądu wody w natarciu na miejsce objęte pożarem.

Utrudnieniem podczas gaszenia pożaru było rozszczelnienie instalacji tlenowej. Ogień udało się opanować po około 30 min, po czym zaczęto etap dogaszania. Spaleniu uległ pokój łóżkowy wraz z jego wyposażeniem.

W działaniach brało udział 12 zastępów Straży Pożarnej.